Biz Kimiz?

Disem – Disleksi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Misyonumuz

Özel Öğrenme Güçlüğü yaşayan çocuklarımızın akademik başarılarını arttırmaları, hayatlarını idame ettirebilmeleri, toplumsal/sosyal yaşama uyum sağlayabilmeleri için ihtiyaç duydukları eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerini, planlı programlı bir şekilde ailelerini de eğitim sürecimize dahil ederek, tarama, tedavi ve bilimsel metotlarla devletimizin sağlamış olduğu imkanlara katkıda bulunarak gelişimlerini sağlamaktır. Bu rehabilitasyon ve eğitim hizmetleri sürecinde ailelerin yaşadığı sıkıntı ve zorlukların üstesinden hep birlikte gelmek ve onlara destek sağlamak en önemli hedefimizdir.

Vizyonumuz

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon hizmetleri noktasında öğrenci ve velilerimize uygun standartlarda fiziki koşullar sağlayarak, özel eğitimde özel öğrenme güçlüğü alanında kendini geliştiren, yenilikleri takip eden ve güncel programları uygulayan uzman eğitimcilerle fayda sağlamaktır.
Tüm öğrencilerimizin sosyal, ruhsal, duygusal, bedensel, akademik olarak en doğru ve en verimli şekilde eğitim almasını sağlayarak, onları onurlu bir birey olarak topluma kazandırmaktır. Bunu ailelerle iş birliği yaparak, öğrencilerimize beceriler kazandırarak topluma ve ülkemize örnek olacak bir eğitim kurumu olmaktır.

Hakkımızda

DİSEM, Sadece Disleksi (Özel Öğrenme Güçlüğü ), DEHB olan bireylere yönelik özel eğitim desteği vermek amacı ile kurulmuş bir merkezdir. Kurumumuzun fiziksel ve personel yapısı özel öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklarımız için özel olarak yapılandırılmıştır. Disleksi ve DEHB eğitiminde gerek duyulan her türlü güncel eğitim programına ve materyaline sahiptir. Çankaya’da sadece Disleksi ve DEHB programı üzerine uzmanlaşmış bir eğitim merkezidir. Merkezimiz bünyesinde özel öğrenme güçlüğü eğitimi birimi, Ergoterapi, DEHB birimi, psikolojik destek birimi ve atölyeler yer almaktadır.